вул.Бельведерська, 40
м.Івано-Франківськ
Пн.-Пт.: 12:00 – 18:00
Сб.: 11:00 – 17:00
Корисна інформація

Як вибрати автокрісло?

Вибираючи автокрісло, необхідно в першу чергу відповісти на два питання: скільки важить Ваша дитина, і наскільки тривалими будуть поїздки.

Для новонароджених призначені автокрісла групи 0 і 0 +. Крісла групи 0 найбільше нагадують люльки-переноски і підходять для діток від народження і до 10 кг, тобто для діток, які ще не вміють самостійно сидіти. Автокрісла групи 0 + призначені для діток до 13 кг, мають більш вигнутий корпус, тобто в ньому можуть напівлежати і новонароджені, і дітки до 1 року, які вже вміють сидіти. Таким чином крісла групи 0 + мають трохи більший по тривалості період експлуатації. У будь-якому випадку важливо пам'ятати, що діткам до 8 місяців не рекомендовано перебувати в сидячому положенні - це шкідливо для незміцнілого хребта.

Також для новонароджених і трошки старших діток підійдуть крісла групи 0 + / 1, тобто від народження до 18 кг. Особливість цих крісел в тому, що у них передбачено декілька положень спинки - від напівлежачого для найменьшеньких пасажирів до сидячого для старших діток. Для немовлят також передбачений знімний вкладиш, який пом'якшує вигин сидіння. Ці автокрісла встановлюються проти ходу автомобіля для немовлят і по ходу автомобіля для дітей старшого віку.

Для дітей від 9 кг і до 18 кг призначені автокрісла групи 1. Ці автокрісла можуть мати декілька положень спинки, оснащуються ременями безпеки з регульованою висотою і фіксованим підголовником. Вони не підходять для дітей до 9 кг, тому що занадто просторі і призначені для сидячого положення дитини. Також вони занадто малі для дітей важчих 18 кг.

Є автокрісла більш тривалого терміну використання - група 1/2 призначена для діток від 9 кг до 25 кг. Від попередньої групи вони відрізняються великим об'ємом сидіння і, крім того, дітки вагою більше 18 кг фіксуються не 5-точковими ременями автокрісла, а штатним автомобільним ременем безпеки.

Група 1/2/3 є найбільш універсальною. Вона призначена для дітей від 9 кг і до 36 кг, тобто до 12 років. В залежності від ваги дитини необхідно використовувати або штатний ремінь автомобіля, або ремені безпеки автокрісла. Висота підголівника регулюється згідно з ростом дитини. При досягненні дитиною певного віку спинку автокрісла можна зняти і його сидіння буде використовуватися в якості бустера. Особливість автокрісел цієї універсальної групи - положення спинки практично не змінюється. Тобто дитина може знаходиться тільки в сидячому положенні. Хоча є певні винятки у більш дорогих моделях (напр., Kiddy Guardian Pro 2 чи Maxi-Cosi).

Остання група - 2/3 для дітей від 15 кг до 36 кг. Крісла цієї групи мають полегшену конструкцію. Призначені винятково для сидячого положення і не мають власних вбудованих ременів безпеки.

Окрема категорія крісел - бустери. Вони призначені для діток від 22 кг до 36 кг. Вони піднімають тіло дитини таким чином, щоб штатний ремінь безпеки автомобіля не тиснув йому на шию.

Що ж стосується часу поїздок, то якщо Ви хочете зробити тривалий переїзд, Вашій дитині буде набагато комфортніше в кріслі з декількома положеннями спинки. Погодьтеся, непросто задрімати в сидячому положенні. Але якщо спинку розкласти, то розмірена їзда сама заколише Вашого малюка. Крім того розглядати через вікно околиці з високого автокрісла набагато цікавіше, ніж розглядати оббивку салону автомобіля, сидячи на сидінні.

Якщо ж крісло Вам необхідне для короткочасних поїздок, під час яких дитина спати не буде, йому буде досить і звичайного універсального крісла.